W świecie wyszukiwarek internetowych zaszła istotna zmiana. Bing, wyszukiwarka internetowa Microsoftu, została wyposażona w technologię ChatGPT, która pochodzi od OpenAI. Dzięki temu Bing jest teraz w stanie prowadzić rozmowy z użytkownikami, oferując zupełnie nowe doświadczenia. W niniejszym artykule przedstawiam moje spostrzeżenia i analizę na temat tej nowej funkcji Bing, a także opisuję, jak z niej korzystać.

Bing i technologia ChatGPT od OpenAI

Nowa funkcjonalność w Bing, oparta na technologii ChatGPT od OpenAI, sprawia, że wyszukiwarka staje się bardziej interaktywna i naturalna w użyciu. Jak już zapewne wiecie, ChatGPT to system sztucznej inteligencji, który przetwarza język naturalny, umożliwiając komunikację między ludźmi a maszynami. Właśnie tę technologię zdecydowano się zaimplementować w Bing, by uczynić z niej bardziej konkurencyjne narzędzie w stosunku do wyszukiwarki Google. I Microsoft na pewno namieszał 😉

Czym różni się Bing z ChatGPT od innych wyszukiwarek?

Nowa funkcjonalność Bing polega na wprowadzeniu przetwarzania języka naturalnego (NLP), co pozwala na analizę i interpretację języka naturalnego w zapytaniach użytkowników. Bing wykorzystuje NLP, by lepiej zrozumieć intencje użytkowników i wyświetlać bardziej trafne wyniki wyszukiwania. Dzięki temu użytkownicy mogą wprowadzać pytania w sposób bardziej naturalny i łatwiejszy. Bing uwzględnia również kontekst zapytania, dzięki czemu wyniki wyszukiwania są jeszcze bardziej precyzyjne.

Jak korzystać z nowego Bing?

Aby zacząć korzystać z nowego Bing, potrzebujesz przeglądarki Microsoft Edge oraz konta Microsoft. Oto krok po kroku, jak zacząć korzystać z Bing z ChatGPT (a dokładniej modelem GPT-4):

 1. Otwórz (lub pobierz) przeglądarkę Microsoft Edge i przejdź na stronę Bing.
 2. Zaloguj się na swoje konto Microsoft. Może to być adres e-mail i hasło związane z kontem Outlook.com, Hotmail.com lub danymi logowania do usług Microsoft, takich jak Office, OneDrive czy Xbox.
 3. Wybierz opcję „Czat” na stronie Bing, aby przejść do nowego, opartego na sztucznej inteligencji Bing Czat.

Zapoznaj się z Bing Czat. Warto zwrócić uwagę na następujące elementy interfejsu użytkownika:

 • Pole tekstowe, w którym wpisujesz swoje pytania.
 • Przycisk „Nowy temat”, który usuwa poprzednią rozmowę i proponuje rozpoczęcie nowego tematu.
 • Źródła, z których Bing czerpie informacje, podane pod odpowiedziami na pytania.
 • Sugerowane pytania uzupełniające, generowane po otrzymaniu odpowiedzi od Bing.
 • Przełączanie między tradycyjnymi wynikami wyszukiwania a czatem z AI.
 • Style odpowiedzi: bardziej kreatywne, bardziej zrównoważone lub bardziej precyzyjne.
 • Licznik odpowiedzi, który pokazuje, ile odpowiedzi uzyskałeś w danej rozmowie (limit to 15 odpowiedzi na rozmowę).
 • Przycisk „Feedback”, umożliwiający zgłaszanie opinii na temat rozmowy z Bing Czat.
 • Informacje o koncie Microsoft, dostępne w prawym górnym rogu ekranu.
 • Zacznij zadawać pytania. Wystarczy wpisać swoje pytania w oknie czatu i nacisnąć klawisz Enter, aby je wysłać.

Moje doświadczenia z Bing z technologią ChatGPT

Od czasu, gdy zacząłem korzystać z Bing z ChatGPT, zauważyłem kilka istotnych różnic w porównaniu z korzystaniem z tradycyjnych wyszukiwarek.

Przede wszystkim, rozmowa z Bing Czat wydaje się być znacznie bardziej naturalna i intuicyjna. Pytania, które można zadać, są znacznie bardziej złożone i szczegółowe niż w przypadku tradycyjnego wyszukiwania.

Bing z ChatGPT również lepiej radzi sobie z rozumieniem kontekstu moich pytań, co prowadzi do bardziej trafnych wyników wyszukiwania. Na przykład, gdy zapytałem o „najlepsze restauracje w Warszawie”, Bing Czat potrafił zaoferować mi konkretne propozycje, uwzględniając różne kuchnie i lokalizacje.

Oprócz tego, funkcja sugerowanych pytań uzupełniających pozwala na jeszcze głębsze eksplorowanie tematu. Dzięki temu mogłem dowiedzieć się jeszcze więcej na temat interesujących mnie kwestii, bez konieczności wpisywania kolejnych zapytań ręcznie.

Jednakże, warto pamiętać, że Bing Czat opiera swoje odpowiedzi na informacjach dostępnych w sieci, co oznacza, że nie zawsze są one w 100% dokładne czy aktualne. W związku z tym, przed podjęciem ważnych decyzji, warto sprawdzić informacje z dodatkowych źródeł.

Niemniej, wykonując dowolne inne zadanie poza wyszukiwaniem, stawiam na „natywny” ChatGPT. Jest szybszy i potrafi przetworzyć dłuższe zapytania, a także pamięta o czym rozmawialiśmy 3 dni temu. A zatem, wszystko zależy od tego co faktycznie potrzebujemy. Na dziś nie istnieje rozwiązanie „all-in-one”.

Podsumowanie

Bing z technologią ChatGPT od OpenAI to krok naprzód w dziedzinie wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu Bing staje się bardziej intuicyjny i łatwiejszy w użyciu, a korzystanie z niego przypomina naturalną rozmowę z drugą osobą. Wprowadzenie przetwarzania języka naturalnego pozwala na zrozumienie złożonych zapytań i dostarczenie bardziej trafnych wyników wyszukiwania.

Biorąc pod uwagę, że Bing z ChatGPT jest wynikiem współpracy Microsoftu z OpenAI, można spodziewać się, że w przyszłości będziemy świadkami kolejnych innowacji i ulepszeń w tej dziedzinie. Konkurencja między Bing a Google, które również wprowadza własne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Google Bard, może jedynie przyczynić się do szybszego rozwoju technologii i zaoferowania użytkownikom coraz lepszych narzędzi do przeglądania internetu.

Jeśli chcesz spróbować Bing z ChatGPT, wystarczy zainstalować przeglądarkę Microsoft Edge i zalogować się na swoje konto Microsoft. Pamiętaj jednak, że choć Bing Czat jest intuicyjny i wygodny w użyciu, warto sprawdzać informacje z dodatkowych źródeł, aby mieć pewność co do ich prawdziwości i aktualności.

W erze rosnącej popularności sztucznej inteligencji i chatbotów, Bing z technologią ChatGPT to kolejny krok w kierunku naturalnej interakcji między człowiekiem a maszyną. W miarę jak technologia będzie się rozwijać, możemy spodziewać się, że kolejne wyszukiwarki i serwisy internetowe będą oferować podobne funkcje, mające na celu ułatwienie użytkownikom dostępu do informacji i zrozumienie ich potrzeb.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy Bing korzysta z ChatGPT?

Bing nie korzysta bezpośrednio z ChatGPT, ale wykorzystuje model GPT-4 w formułowaniu odpowiedzi, z wyjątkiem funkcji wprowadzania danych wizualnych. Bing jest obecnie jedynym sposobem na bezpłatne korzystanie z GPT-4. Microsoft twierdzi, że integracja z najnowszym modelem języka czyni Bing bardziej potężnym i precyzyjnym niż ChatGPT.

Od kiedy ChatGPT w Bing?

ChatGPT (a raczej GPT-4) w Bing został wprowadzony 7 lutego, kiedy Microsoft wprowadził nowy tryb „chat” dla swojej wyszukiwarki. Tryb chat korzysta z technologii opracowanej przez OpenAI, firmę AI, w którą Microsoft zainwestował 10 miliardów dolarów i z którą Microsoft ma wyłączną umowę na szkolenie dużych modeli językowych (LLM) leżących u podstaw generatywnych ofert AI OpenAI.

Czym różni się Bing Chat od wyszukiwarki internetowej?

Największą różnicą pomiędzy Bing Chat a wyszukiwarką internetową jest konwersacyjny ton, w jakim przedstawiane są wyniki wyszukiwania. Inteligentne formatowanie wyników wyszukiwania na odpowiedź na konkretne pytanie ułatwia poszukiwanie informacji w Internecie. Bing Chat to również pełnoprawny chatbot AI, który może robić wiele rzeczy, takich jak inne chatboty, na przykład ChatGPT.

Czy Bing Chat podaje błędne odpowiedzi?

Podobnie jak ChatGPT i inne duże modele językowe, Bing Chat jest podatny na podawanie nieprawdziwych informacji. Większość odpowiedzi oferowanych przez nowego Binga pochodzi z źródeł internetowych, a jak wiemy, nie wszystkim informacjom w sieci można ufać. W trybie czatu Bing może również generować odpowiedzi bezsensowne, niezwiązane z pierwotnym pytaniem.

Czy Bing Chat jest darmowy?

Tak, Bing Chat jest nie tylko darmowy. Możesz używać nowego Binga, aby zadawać pytania, szukać pomocy w rozwiązaniu problemu lub szukać inspiracji. Ograniczenia wynoszą 15 pytań na interakcję i 150 rozmów dziennie.