Ciesz się ChatGPT, gdziekolwiek jesteś!

Prawdopodobnie większość z was miała już okazję korzystać z ChatGPT – chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który zdobył ogromną popularność w internecie. Pomimo sukcesu różnych chatbotów, produkt OpenAI okazał się najbardziej udany i zaawansowany. Jedyna rzecz, której brakuje, to aplikacja na Androida i iOS. Na szczęście istnieją także inne sposoby na korzystanie z ChatGPT na smartfonach.

Bezpośrednie korzystanie z ChatGPT na przeglądarce smartfona

Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu otworzenie strony internetowej ChatGPT w przeglądarce swojego telefonu. Choć może to być niewygodne, jest to jedyny oficjalny (i bezpieczny) sposób korzystania z ChatGPT na smartfonie. Istnieją jednak inne metody, których również można użyć.

Jak korzystać z ChatGPT na iPhone’ie lub Androidzie

Korzystanie z ChatGPT na Androidzie i iOS jest proste i łatwe. Możesz skorzystać z ChatGPT na RozmawiajAI bez logowania lub z oficjalnej strony. 

Jeśli chcesz skorzystać z oficjalnej strony ChatGPT potrzebne będzie konto.

Wystarczy założyć konto, uruchomić stronę internetową za pomocą Safari lub Chrome, a następnie zalogować isę na nie.

 1. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową i odwiedź chat.openai.com, oficjalną stronę ChatGPT.
 2. Zaloguj się, używając swoich danych (lub zarejestruj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).
 3. Po zalogowaniu się pojawi się kilka informacji dotyczących chatbota. Przejrzyj je, a następnie kliknij „Gotowe”, aby zacząć korzystać z ChatGPT.

Podobnie jak w wersji na komputer, można przeglądać wcześniejsze rozmowy, uaktualnić swoje konto do ChatGPT Plus, czy nawet włączyć tryb ciemny. Ustawienia te są dostępne po kliknięciu ikony menu w lewym górnym rogu ekranu.

Korzystanie z ChatGPT za pośrednictwem Skrótów Siri

Siri to świetny asystent wirtualny, ale nie dorównuje ChatGPT. Jeśli jednak chciałbyś połączyć możliwości Siri z ChatGPT, możesz to zrobić za pomocą Skrótów Siri, kluczy API dla ChatGPT i nieco cierpliwości. Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz już konto w OpenAI.

 1. Otwórz stronę skrótu SiriGPT, a Twój iPhone poprosi Cię o otwarcie pliku w aplikacji Skróty. Następnie kliknij „Dodaj skrót”.
 2. Uzyskaj klucze API OpenAI, odwiedzając platform.openai.com. Zaloguj się na swoje konto OpenAI i kliknij ikonę menu (trzy poziome linie) w prawym górnym rogu ekranu. 3. Kliknij ikonę swojego profilu na dole menu, a następnie wybierz „Wyświetl klucze API”.
 1. Kliknij „Utwórz nowy klucz tajny” i skopiuj go do schowka, klikając ikonę kopiowania. Kliknij „OK”, aby zamknąć okno.
 2. Musisz dodać ten klucz API do wcześniej zainstalowanego skrótu SiriGPT. Otwórz aplikację Skróty, znajdź skrót SiriGPT i kliknij trzy kropki, aby edytować skrót.
 3. Wklej swój klucz API w miejsce tekstu „Dodaj tutaj klucz API”.
 4. Wróć do menu Skrótów i kliknij skrót SiriGPT. Pojawi się prośba o zezwolenie na korzystanie z funkcji Rozpoznawania Mowy dla tego skrótu. Kliknij „Zezwól”.
 5. Uruchom skrót ponownie i zadaj mu pytanie. Pojawi się kolejne okienko, które poprosi Cię o zezwolenie na wysyłanie tekstu do API OpenAI. Kliknij „Zawsze zezwalaj”.
 6. W końcu otrzymasz odpowiedź w głosie Siri. Kliknij „Gotowe” lub „Zadaj pytanie ponownie”, jeśli chcesz zadać kolejne pytanie.

To dość dużo pracy, ale czy warto, zależy od tego, jak często korzystasz ze skrótu. W najgorszym przypadku jest to ciekawy trik na imprezę, ale w najlepszym przypadku masz w swoich rękach moc GPT-3 z głosem Siri. Co ważne, nie jest to najbardziej wygodny sposób korzystania z GPT-3, ale zaskakujące jest, jak dobrze działa, gdy już wszystko jest ustawione.

Aplikacje ChatGPT innych firm dla Androida i iOS

Mimo ogromnego sukcesu ChatGPT, brak oficjalnej aplikacji na smartfony może być rozczarowujący, szczególnie jeśli zależy Ci na wykonywaniu większości zadań na telefonie. Na rynku dostępne są jednak różne aplikacje firm trzecich. Niektóre z nich są naprawdę dobre, a pozostałe tylko przeciętne.

Jeśli posiadasz iPhone’a, warto zainstalować aplikację Perplexity. Aplikacja ta korzysta z wyszukiwarki opartej na sztucznej inteligencji i odwzorowuje wiele funkcji ChatGPT. Jest to najbliższe nieoficjalnej aplikacji ChatGPT. Perplexity umożliwia również podawanie źródeł swoich odpowiedzi, wyszukiwanie informacji w czasie rzeczywistym w internecie oraz korzystanie z wyszukiwania głosowego

Jeśli natomiast masz smartfon z Androidem, warto rozważyć pobranie aplikacji Nova. Ta aplikacja firm trzeciej korzysta obecnie z GPT 3.5, a twórcy zapowiadają, że wkrótce zaktualizują ją o funkcjonalność GPT-4. Choć Nova nie oferuje wszystkich funkcji dostępnych w Perplexity, oferuje wsparcie dla wielu języków, historię czatu oraz możliwość udostępniania rozmów bezpośrednio z aplikacji.

Ochrona przed oszustwami

W związku z ogromnym zainteresowaniem sztuczną inteligencją, warto zachować ostrożność. Łatwo można stać się ofiarą aplikacji, które kradną dane, niesłusznie obciążają użytkownika opłatami lub zasypują go nieustannymi reklamami.

Istnieje wiele aplikacji firm trzecich, które prowadzą takie praktyki. Problem dotyczy przede wszystkim sklepu Play Store, ale zdarza się również w App Store. Jeśli potrzebujesz aplikacji ChatGPT innej firmy, warto skorzystać z naszych rekomendacji. Aby mieć najlepsze doświadczenia, najlepiej korzystać z oficjalnej strony ChatGPT lub spróbować Bing AI Chat od Microsoftu.

Moc sztucznej inteligencji w zasięgu ręki

Wraz z dynamicznym rozwojem sztucznej inteligencji, dobrze widzieć, że można z niej korzystać bezpośrednio na smartfonie. Niezależnie od tego, czy używasz oficjalnej strony ChatGPT, czy aplikacji firm trzecich, powinieneś być w stanie w pełni wykorzystać możliwości tych chatbotów bez większych problemów.

Pamiętaj jednak, że chatboty oparte na sztucznej inteligencji często mogą być pewne swoich błędnych odpowiedzi. Dlatego zawsze warto dokonać dodatkowego sprawdzenia informacji. Sztuczna inteligencja to świetne narzędzie, ale bezkrytyczne ufać jej nie należy.